2021. július 13., kedd

Az írónő, aki a gyermekkorában megálmodott karaktereivel egyre fényesebben ragyog - Interjú Buótyik Dorinával


Buótyik Dorina abban a megtiszteltetésben részesített, hogy még megjelenés előtt elolvashattam legfrissebb regényét. Az egyiptomi királynő rejtélye méltó folytatás, mely ismét Egyiptomba kalauzol el bennünket. A történet sokkal jobban beszippantott, mint a    III. Amenemhat rejtélye, éppen ezért nem hagyhattam ki a lehetőséget, hogy feltegyek a szerzőnek pár kérdést! Tartsatok velünk!

Azok számára, akik nem ismernek, megtennéd, hogy mondasz magadról pár szót?

Köszönöm a lehetőséget Isabelnek! Csorváson nőttem fel, Békéscsabán tanultam geológiát és pénzügyet. 4 éve élek Budapesten, ahol egyiptológiát is tanultam kb. 1 évet egy szabadegyetemen. Ennek köszönhetően volt lehetőségem Egyiptomba kiutazni. Nagyon szeretek olvasni, és sorozatokat nézni. Forma-1-re, kiállításokra és koncertekre szoktam járni, nyaranta szeretek a természetben túrázgatni. 

Mesélnél kérek egy picit az első részről? Hogyan fogadták az olvasók az egyiptomi kalandokat?

Már egy éve, hogy megjelent és jó sok vélemény érkezett, legfőképpen a molyra. Azt tudom, hogy sokaknak nagyon tetszett, egyedinek tartották, fordulatosnak és izgalmakban gazdagnak. Azonban voltak, akiknek kicsit kidolgozatlannak találták a szereplőimet, mert nagyrészt a cselekményre fókuszált. Meg is jegyezték, hogy lehetett volna hosszabb is – ami igaz. De büszkén állíthatom, hogy elsőkönyves szerzőként sok eladást produkáltam. A Book24 sikerlistájára is felkerült.

Milyen tapasztalatokhoz segített hozzá a III. Amenemhat rejtélye? Van, amit ma már másképpen csinálnál?

Sokat segítettek az építő jellegű kritikák, hogy megértsem, mi az, ami hiányzik a könyvemből. Lehet, hogy jó az alapsztori, és rájöttem, hogy kellenek a hosszabb leírásokat, mélyebb szereplőábrázolások, és hogy több oldalas legyen. De erre már figyeltem a második könyvem megírásakor. Remélem fejlődtem valamennyire ebben, de már a harmadikat írom és azt látom, hogy segítettek. Valószínűleg az elsőt átírom egy kicsit, mert nem hagy nyugodni.  

Az egyiptomi királynő rejtélye, bár a sorozat folytatása, mégsem függ össze a két cselekmény. Miért döntöttél, úgy, hogy megtartva a szereplőket és a helyszínt más utakra lépsz a karaktereiddel?

Először is, megszerettem őket, másodszor pedig kiskorom álma az volt, hogy író legyek. Ezért is döntöttem úgy – az első könyvem megírása után –, hogy folytatni fogom. Mikor megjelent az első, kicsit megijedtem, hogy nem jönnek ötletek, de később meg is jött (épp Egyiptomban). Ezután még több pattant ki a fejemből, amit megírnék, így nem kétség, hogy több történet lesz Gracie-ékkel.  

Mennyire volt számodra nehéz vagy éppen könnyű elengedni az első részt és új kalandok után kutatni?

Kicsit nehéz volt, mert ez volt a legelső történetem, ráadásul ezt 13 évesen találtam ki. Mint azt már említettem, féltem, hogy nem jönnek az ötletek. Vajon tudok olyan jókat kitalálni? Amikor tudtam, hogy velük folytatom a többi könyvemet, egyből jó érzés töltött el. Így könnyebben tudtam új kalandok után nézni. Tartom is az ígéretem ahhoz, hogy csak középbirodalmi időszakból válogatok ötleteket. 

Az értékelésemben is említettem, hogy a pontos leírások mögött rengeteg kutatómunka állhat. Igazam volt?

Így van, rengeteg kutatás kell az ilyen témájú könyvhöz, hiszen hitelesnek kell lennie. Nem mindegy, hogy csíkos vagy sima színű mellvértet hordtak az emberek, mert más-más dinasztiában viselték őket. Eleve ott van az a 5-6 db könyvem, régen azokból tanultam. Két éve jártam az egyiptológiai szabadegyetemre, ott is sokat tanultam (remélem folytathatom még). A második könyvemnél nemcsak az internet volt számomra elengedhetetlen, de a régészeti kézikönyv és a régészeti eljárás menete szakkönyv is nagyon sokat segített.  

Eddig milyen visszajelzéseket kaptál?

Megosztó visszajelzések voltak. Valakinek nagyon tetszett. De voltak, akiknek csak az alaptörténet tetszett, és a többi kidolgozatlan. A többsége szerint izgalmas, kalandos és fordulatos regény.  

Csak úgy, mint az előző regényed, ezt is a NewLine Kiadó gondozta. Hogyan fogadták a folytatás ötletét?

Örültek neki, már az első részre is megjegyezték, milyen kapós!

A borítód sokkal jobban sikerült szerintem, mint az előző. Mesélsz egy kicsit az alkotói folyamatokról?

Köszönöm szépen! Tudtam, hogy egy fáraónőt szeretnék látni a borítón. Van az a Nefertiti könyv, nos, az ihlette. Egy képet viszont csak jogdíjas helyekről lehet szerezni, így a shutterstockról meg is találtam. Maradtunk a betűtípuson, igaz a méreten kellett egy kicsit többet dolgozni, de meglett az eredmény! Mások szerint is nagyon szép lett, szerintem igazán felkelti az érdeklődők figyelmét.

Milyen terveid vannak a nyárra és egészében az egész évre?

Végre kitudom élvezni a szabadnapjaimat, amit előző évben nem tudtam! Hogy mit szeretnék? Többet pihenni és pihenni. Kicsit kirándulgatni a természetben, barátnőimmel programokra járni. Emellett sokat olvasni (már megdöntöttem a tavalyi olvasási számokat). Sokat szeretnék írni is, remélem jól fogok haladni a harmadik résszel! 

A blog nevében további sikereket kívánok Dorinának!

Amennyiben kíváncsi lettél, keresd a szerző hivatalos Facebook-oldalát, illetve regényeit a NewLine Kiadó weboldalán!

Írta: Isabel

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Az szerző, aki éveket szánt a kutatómunkára - Interjú Kristin M. Furrierrel

Kristin M. Furrier írónő legújabb regénye kicsit más, mint az eddigiek. Bár egyszer már beszéltünk róla, most, hogy én is a végére értem az ...

Népszerű bejegyzések